Masöz ve Masör Olma Adımları

Masaj salonlarında hizmet veren erkek masajcı olarak tanımlanan masörler veya bayan masözler, elbette ki bazı eğitimler alarak, alanında uzman olma yönünde ilerlemektedir. Masör veya masöz olmak isteyen bir kişi, ilk olarak kendilerinde bu mesleğin uygun olup olmadığı analizini yapmaktadır. İnsanlar ile aralarında olan ilişkilerde başarılı ve diğer insanlara faydalı bir hizmet vermekten hoşnut düşünceleri ile bu mesleği tercih edebilirler. Elbette ki yine bunların yanı sıra profesyonel masör olma adımları hakkında da bilgilere sahip olmak her zaman bir masör ve masöz adayı için önemlidir. Bu konuda sizlere bilgiler sunmak adına aşağıda ki bilgileri verebiliriz.

Masör eğitimleri ve kursları

Hizmet vereceğiniz masaj salonlarında, insan ilişkilerinde iyi olmanız, masajın temelini oluşturan insanın anatomik yapısı hakkında da bilgilere sahip olmanız sizlere her zaman avantaj sağlayacaktır. Bunun için alınacak olan eğitimlerde, hem anatomik eğitimler hem de fizyolojik eğitimler verilmektedir. Profesyonel bir masör, sadece masaj alanında iyi olmaz. Bunun yanı sıra insan ilişkilerinde, masaj salonunun hijyen şartlarında ve bu gibi özelliklerde de kendini geliştirmesi gerekmektedir. Böylelikle alacağınız eğitimlerin içeriklerine her daim göz atmanız sizler için avantaj sağlayacaktır.

İlk eğitimler

Alınacak olan eğitimler, teorik ve uygulamalı olarak sınıflara ayrılmaktadır. Teorik eğitimlerde, kullanılacak olan masaj malzemelerinden tutun da, masaj salonlarında temizlik ve hijyen şartlarını sağlayacak tüm özellikler ele alınacak şekilde, yine masajlarda dikkat edilmesi gereken hususlar, genel prensipler, müşterileri karşılama ve uğurlama, masaj tekniklerini etkili bir şekilde kullanma gibi eğitimler verilmektedir.

Elbette ki ilk olarak eğitimler teorik olarak verilirken, eğitimlerin yine uygulamalı olan kısımları da hizmette sizlerin yaptıklarını pekiştirmek adına önemli olmaktadır. Profesyonel bir masör veya masöz olmak istiyorsanız, işinize severek başlamanız, gerekli eğitimlerin hepsine katılmanız, kendinizi bir masaj salonunda geliştirmeniz gerekmektedir. Hiçbir masör ilk başladığında tüm hizmeti en iyi şekilde tamamlayamasa da, her gün kendine kattıkları ve kazandıkları ile iyi bir masör veya masöz olabilme imkânını yakalayabilecektir.

Hangi masaj çeşidi ilginizi çekiyor?

Profesyonel olmak istediğinizin önemi kadar, hangi alanda profesyonel olmak istediğinizde önemlidir. Elbette ki günümüzde masaj salonlarında birbirinden farklı tür masaj uygulanmaktadır. Genel olarak masaj çeşitleri aşağıda ki gibi sıralanmış olurken, alacağınız eğitimlerde, bir alanda mı uzmanlaşmak istiyorsunuz yoksa her bir masaj türü için profesyonel bir hizmet mi vermek istiyorsunuz? İşte bu önemli bir kavram olurken, eğitimlerin seçimlerini kurs merkeziniz ile görüşerek, kendinizi alanınızda uzmanlaştırabilirsiniz.

Masaj çeşitleri hakkında

  • Klasik masaj
  • Sıcak taş masajı
  • Hint yüz masajı
  • Tha- i masajı
  • Ayurveda masajı
  • Refleksoloji foot refleks masajı
  • Aromaterapi masajı

Yukarıda yer alan masaj çeşitleri, kurs merkezi tarafından sizlere verilecek olan eğitimlerin içeriğinde yer almaktadır. Sizlerde profesyonel masör olma adımları hakkında en detaylı bilgilere, yetkililer dahilinde ulaşabilir, kurs süresi, kurs içeriği ve alınacak belgelerin hangi kurumlarda geçerli olduğunu öğrenebilirsiniz.