Buhar banyosu ve terleme ile cilt bakımı

Adana buhar banyosu

ile terleme en çok tercih edilen terleme yöntemlerinden biridir. Terleme yöntemi iki üç şekilde gerçekleşe bilir. ve Buhar Odası bu yöntemlerin en başında gelmektedir. Bu terleme yöntemlerinde kişinin yaşı geçirmiş olduğu rahatsızlıklar ve varsa kronik rahatsızlıklarına göre uygun alan tercih edilmelidir.

Buhar banyosunun tercih sebepleri

Buhar banyosu ile terleme yönteminin tercih edilmesinde bir çok sebep bulunmaktadır. En büyük sebeplerinden biri de ciltte bulunan tüm gözeneklerdeki yabancı maddelere nüfuz eder ve kökünden söküp atar. Özellikle yüzde bulunan siyah noktalar gibi lekeler buhar banyosu ile terleme yapılması ile azaltılmaktadır. Buhar banyosu bir çok cilt rahatsızlığına iyi gelmektedir. Cilt rahatsızlıklarının yanı sıra burah banyosu yöntemi ile terleme yapılarak iç organların da sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Buhar banyosunun kullanımı ve nasıl yapılır?

Ortamda bulunan buhar derin bir şekilde diyafram nefesi yapılarak akciğerlere nefes aldırılır. Nefes alma tekniği ile çiğerlere yeteri kadar 3-5 dakika buhar alındıktan sonra bir müddet 5-10 dakika ortamda iyice beklenilir. Yeteri kadar bekleme sağlandıktan sonra, yeniden bu sefer bir öncekinden daha derin nefes almaya başlıyoruz bu işlemi ortalama olarak 7-10 dakika boyunca yapıyoruz. Derin nefes alma işleminden sonra yatar pozisyonda üç dakika, yan pozisyonda üc dakika ve diğer yan pozisiyonda da üç dakika olmak üzere dinlenilir. Dinlenme işlemi bittikten sonra bekleme alanına geçilerek 10 dakikalık bir mola verilir. Bu mola sırasında buhar banyosunu yaparken kaybettiğimiz suların alımını gerçekleştiriyoruz. Moladan sonra sauna ya girmemiz gerekmektedir. sauna ortaı size eğer çok yüksek geldiyse taviyemiz alt katlarda oturmanızdır. Asla saunadan çıkmayınız. 5-10 dakikalık sauna işleminden sonra aynı şekilde işlemleri yeniden tekrar edeceğiz bu işlemleri 3 defa yaptığımızda iyi sonuçlar elde edeceksinizdir.

Buhar banyosunu kimlere yapma malı?

Adana buhar banyosu yanBu yöntem ile vücut sıcaklığı artmasına bağlı olarak terleme yapıldığından dolayı bazı durumlarda uygulanması bilemeyeceğimiz sonuçlar doğurabilir. Buhar banyosunu 45-50 yaş üzeri, kalp rahatsızlığı, romatizmal ağrılar, astım, bronşit ve deri rahatsızlıkları olanlar için buhar yöntemi uygun olmayabilir.

fiyatları

Adana salonu ve merkezi olan Seyhan olarak sizlere buhar banyo fiyatlarımızdan haberder etmeliyim. Evet salonumuzda buhar banyosunun uygulamasından ücret alınmamaktadır. Paket alan müşterilerimize yanında buhar banyosu ücretsiz olarak sunulmaktadır. Paket alımları hariç buhar banyo kullanımı hizmet sunmuyoruz.

Adana buhar odası

Masaj salonumuzda sizlere buhar yöntemi ile terleme imkanı sağlamaktayız. Dilerseniz sauna veya hamam alanlarınıda terleme alanları olarak seçebililirsiniz. Hatta isterseniz tüm alanları sırasıyla kullanabilirsiniz. Salonumuzda tüm hizmetler uzman bayan Adana masöz personeller tarafından verilmektedir. Masaj salonu hizmeti veren işletmemizde sauna ve buhar banyosu hizmetleri ücretsizdir.