El Masajı Nasıl Yapılır?

Adana El masajı

Ellerimiz, bedenimizin en detaylı ve karmaşık bölgeleri arasında yer alıp, bizi hayvanlardan ayırarak eşsiz kılan yegane organlarımızdır. Başparmaklarımızın esnekliği çeşitli aletleri tutup kullanmamıza olanak verir. Ellerimiz yirmi yedi kemik ve yirmi beş kas yapısından oluşmaktadır. Tüm bu kemik ve kas yapıları neredeyse her daim aktiftir. Sürekli çalışır olduğundan el masajının çok rahatlatıcı olması şaşırtıcı bir durum değildir.

El masajı nasıl yapılır ?

  • Başparmaklarımız ve işaret parmaklarımız kişinin bilek kemiğinden noktasal tutuş yani parmakların uçları ile baskı uygulayarak tutma yöntemi ile tutuyoruz. Kolun ve el bileğinin birleştiği nokta üzerinde; el kemikleriyle (carpals) kol kemikleri (redius ve ulna) arasında kalan bölge üzerinde çalışın.El masajı fiyatlarıKişinin elinin Aslan pençesi duruşunda olacak şekilde avuş içleri size bakıyor halde kavrıyoruz. Başparmaklarımızdan biri kişinin başparmağının etli kısmı üzerinde ve diğeri de küçükparmağın iç boğumu üzerinde olsun. Kişinn başparmağ ve küçük parmğını ellerinizin ilk iki parmağı arasında tutun. Başparmaklarınızı el tabanından parmak boğumlarına kadar yürüterek ve ardından başparmaklarınızla daire çizerek avuç içine masaj uygulayın.
  • Şimdi eli çevirin yani kişinin avuş içi aşağı bakacak şekilde kavrayın. Her parmağı ucuna kadar sıyırarak hepsine teker teker masaj uygulayın.
  • Parmak masajını tekrarlayın. Bu kes her birini ucuna kadar sıyırdıktan sonra çok hafif döndürün. Kişinin elini üstten ve bileğin altından desteklediğinize emin olun.
  • Son olarak her parmağı tırnağın üstünden ve parmağın altından tutarak hafifçe sıkarak sallayınız.

Adana Seyhan SPA ve Masaj Salonu olarak uzman bayan masöz personellerimiz arasında el masajını yapanda bulunmaktadır. Dilediğiniz zaman el masajı yaptırmak isterseniz eğer hemen salonumuzu arayın ve randevu alın.

El masajı fiyatları ilden ile ve masaj salonlarının konumlarına istinaden değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama olarak el masajı dünyanın hemen her yerinde en az ve en fazla şeklinde bir standarta dayalıdır. Ülkemizde de bu standartlar genelde tüm sonuçların toplamının ortalaması şeklinde olmaktadır.

  • 45 dakika 100 TL
  • 30 dakika 60 TL

Salonumuzda uygulanan fiyat politikası bu şekildedir.

El masajında dikkat edilmesi gerekenler

El masajını kişilerin mesleki durumlarına göre uygulanması gereken bir masaj şeklidir. Kişilerin yapmış oldukları işler el masajı tekniklerini uygulamada bize daha farklı ve etkin sonuç verebilmesi için çok önemlidir. Ellerimizde yanık, yara, kesik vb bir deformasyon olmaması gerekmektedir. Burkma, düşme, çarpma sonuçu şişlikler ve morluklar olabilir. Buna bağlı ağrılı sonuçlarda masaj salonlarında derman aramayın. Daha ziyade hemen en yakınınızda bulunan tam teşekküllü bir hastanenin acil servisine gitmenizdir.

El masajı yapacak uzmanlar

El masajını yapacak kişilerin bu alanda uzmanlık dereceğinde eğitim bilgi ve deneyime sahip olmaları gerekmektedir. Bu bilgiler eksikliğinde uygulanacak olan el masajı hizmeti müşterilerde hoş karşılanmayacak bir pozisyon yaratabilir. Seyhan SPA ve Masaj Salonu olarak bu alanda yetiştirmiş ve sertifikasyon eğitimine tabi tutturduğumuz personellerimiz bulunmaktadır. Amacımız salonumuza masaj için gelen bir müşterinin yeniden gelebilmesi için en kaliteli hizmeti sunarak hizmet vermektir.

El masajı hizmeti

Adana masaj salonu Seyhan SPA olarak sizlere her türlü masaj ile hizmet vermekteyiz. Bizim amacımız kalitlei müşterilere kalitlei masaj hizmetleri sunmaktır. Sizler bizim için her zaman çok değerlisiniz. Her zaman sizi salonumuzda misafir etmekten onur duyarız. Salonumuzda tüm hizmetler uzman bayan Adana masöz personeller tarafından verilmektedir.