Masaj Alışkanlığı Nedir? Nasıl kurtulunur?

Masaj alışkanlığı nedir

Masaj denildiğinde aklımıza sürekli olarak birilerinin bizi ovması veya tepelemesi aklımıza gelir. Bunun sebebi küçüklüğümüzden bu yana birilerini omuzlarını ayaklarını kollarını veya ellerini ovmusuzdur da ondan. Aslında masaj dediğimiz olay sadece ovmak değildir. Masaj ciddi anlamda profesyonel olarak yapılacak bir iştir. Alternatif tıp yöntemidir. Masajın günümüzde veya daha eski medeniyetlerde tedavi edici özelliği ispatlanmıştır.

Masaj nedir ?

Canlı anatomisinde yoğunlukla kas dokuları olmak üzere vücudun belirli noktalarına veya tamamına yapılan uygulamadır. Ovma, sıvazlama, germe, çekme ve tepeleme yöntemi ile yumuşutılarak ağrılarının giderilmesi amaçlı yapılan uygulamarın toplamının almış olduğu hal durumudur. Genel olarak ağrılı kas durumlarında ve kas gerilmelerinde çok iyi bir tedavi yöntemidir. Son zamanlarda orta yaş gurubu kadınlarda görülen bacaklarda karıncalanma sorunlarında çok iyidir.

Masajın etkileri nelerdir?

Masaj genel olarak kas dokusu ağrılarında, baş ağrılarında, uzun veya kısa süreli doku tahribatlarında, hamilelik dönemlerinde, sporcularda, bilgisayar işi ile uğraşanlarda, romatizmal ağrılı durumu olan kişilerde çok faydalıdır. Masaj yaptırdıktan sonra kas dokularımızın yumuşadığını bedenimizin gevşediğini ve rahatldığını hissedeceksiniz. Günün yoğun iş stresinden kurtulmanın en güzel ve keyif verici yöntemi masaj yaptırmaktır.

Adana masaj gevşetir

Masaj yaptırarak bir çok stresinizden ve sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz. Adana masaj salonu Seyhan SPA olarak sizlere salonumuzda uzman bayan masöz personeller ile hamam sauna kese köpük ve masaj hizmetlerini sunmaktayız. Salonumuzda uzman sertifikalı bayanlar tarafından yapılacak olan masajdan sonra gevşememek gibi bir durumunuz söz konusu olamaz. Masajlarımızda tamamen gevşeyerek rahatlayacığınıza kesin garanti ederiz.

Masaj ile rahatlayın

Sürekli olarak masaj yaptırdığınız takdirde vucudunuz bunu bir alışkanlık haline getirir ve zamanla sizde sürekli olarak masaj yaptırarak rahatlamak isterseniz çğnkğ bunu bir süre sonra beden kendiliğinden isteyecektir. Kaslarınız gerilecek tutulmalarınız başlayacaktır. Masaj yaptırarak bunlardan kurtulacak ve rahatlayacaksınız. Masaj salonumuzda masöz elemanlarımızın yapacağı masajdan sonra çok çok rahatlayacaksınız. Hemen arayın randevu alın ve sizde rahatlamak için bekleyin.

Genel olarak masaj

Bizler ciddi anlamda profesyonel bir bay masör veya bayan masöz tarafından kaliteli bir masaja maruz kalmadık. Eğer ciddi olarak uzman bir masöz veya masöre masaj yaptırabiliriz. Bunu bir müddet aralıklarla yaparsak işte o zaman bizde masaj bağımlılığına doğru gidiyoruz demektir. Masaj bağımlılığı tıpkı bir madde bağımlılığı gibidir yoksunluk hissi oluşturur. Bu yoksunluk hissinin giderilmesi için vucüt hemen beyne sinyaller gönderir acil bir şekilde masaj yaptır der. İş bu kaliteli bir profesyonel masaj ve hizmetin yan etkileridir.

Masaj alışkanlığı

Kaliteli ve iyi bir hayat amaçlıyorsanız eğer, ilk olarak masaj alışkanlığı edinmelisiniz. Masaj alışkanlığı edinebilmeniz için bol bol kaliteli ve profesyonel eller vasıtasıyla masaj yaptırmalısınız.

Masaj alışkanlığı nedir?

Sıklıkla profesyonel eller tarafından vücuda yapılan masaj bir süre sonra vücut tarafından standart bir ihtiyaçmış casına  algılanır ve bu hissin tazelenmesini ister. Vucudun kendi kendine hantallaşması, belirli bölgelerde kasılma ve tutulmalar, tüm kemiklerin çıtlamasının istenmesi gibi durumlar söz konusu oluyorsa işte artık siz de bir masaj bağımlısısınız demektir.

Masaj alışkanlığı ve sıkıntıları

Masaj alışkanlığına sahip bir bireyseniz eğer artık hayat sizin için daha masraflı bir hal almaya baslar. Masaj bağımlısı bir kişi haftada en az bir ortalama da iki defa gelip profesyonel şekilde masaj yaptırmak zorundadır. Vücut bunu sürekli olarak isteyecektir. Masaj bağımlılığının en büyük sıkıntısı masaj zamanı geldiğinde masaj gidemezseniz baş gösterir.

Nasıl kurtulunur?

Masaj alışkanlığından kurtulmanın en kolay ve etkin yöntemi sauna buhar odası ve hamam kullanımına yönelmektir. Sauna kullanımıcı vücudun masaj isteği doğduğunda göstermiş olduğu histerik duyguları yok etmede çok faydalıdır. Bunun yanında buhar banyosu kullanımıda masaj alışkanlığınızın günden güne azalmasını sağlatır. Başka bir şekilde masaj alışkanlığından kurtulmanız söz konusu değildir. Yada iflas edeceksiniz buda farklı bir çözüm.

Bayan masöz ve bay masörlerin dikkatine

Evet arkadaşlar kaliteli masajın faydalarını sizlere bir çok yönüyle anlatmaya çalıştım. Aslında kaliteli masajda en önemli olay kişinin bir daha yeniden masaja gelebilmesini sağlamaktır. Müşterinin yeniden masaj gelebilmesini sağlamak ta kaliteli bir masajdan geçer kalitei masaj asla unutulmaz ve yeri doldurulamaz.

Masaj yaptırmaya ne dersiniz?

Evet sizde günün yorgunluğundan ülke gündeminden siyasetten politikadan ekonomiden çok mu yoruldunuz artık iyice bunalıyormusunuz. Kaçacak yerler mi arıyorsunuz. Hemen bizi arayın randevu alın ve kendizi uzman bayan masöz personellerimizin profesyonel ellerine bırakın ve masaj yaptırmanın keyfini sürün.  Sizde rahatlatıcı bir masaj ile hayatın tadının farkını hissedin. Streslerinizden arınmanın en guzel yolu masajdır. Unutmayın masajı ihtiyaç için değil keyfiniz için yaptırın. O zaman keyif alırsınız.

Masaj çeşitleri, türleri ve teknikleri

Masajın tarihi ortalama olarak M.Ö 5000 yıllarına kadar dayandığından dolayı farklı teknik çeşit ve yöntemleri bulunmaktadır. Bir çok toplumda kabul görmüş olan masaj farklı etnik kökenlerin bir arada yaşamasından kaynaklı olarak ihtiyaçlarına yönelik yapılan hizmet çeşitleri bulunur. Günümüzde artık tamamen bir çok alanda kendisini ispatlamış genel masaj teknikleri bulunmaktadır. Farklı masaj türleri sayesinde ilgili bölgede ihtiyaca yönelik hizmet verilmektedir.

Efloraj ; Avuç içleri, yumruk, dirsek ve kollar ile yapılan sıvazlama yöntemine verilen isimdir. Bu yöntemde amaç sıkıntılı olan bölgenin baskı ve kinetik enerji yöntemi ile parçalanmasını sağlamaktır.

Vibrasyon ; El yöntemi ile dokulara yapılan titreşim hareketidir. Bu hareket ile dokularda bulunan deformasyonların dağılmasını sağlamaktır.

Friksiyon ; Bu teknik masajın olmazsa olmaz haretlerinin başında gelmektedir. Baş parmaklar ile baskı yaparken diğer parmaklar ile omuzlara doğru yapılır. Masaj yapılacak olan konumun 4 bölgeye ayrılarak yapılması gerekmektedir. Bu teknikiğin en önemli durumu baskı uygulanarak yapıldığından ötürü basınç sayesinde kan dolaşımının artmasına ve hızlanmasına yardımcı olunur. Bu teknikte uygulama aşağıda yukarıya doğru yapılmaktadır.

Petrisaj ; Yoğurma tekniğidir. Genel olarak yoğun kas bölgelerinde kullanılması uygundur. Kas yogunluguna baglı olarak ilgili bölgede oluşan ağrılı durumlarda çok etkilidir. Sırt, omuz ve bacak kaslarında yoğunlukla kullanılmakta ve çok etkisi olmaktadır.