Medikal Masaj Tekniği

Adana Medikal Tekniği

Tıbbi masaj olarak da isimlendirilen medikal masajda işin uzmanı kişiler tarafından hastanın anatomik yapısına uygun yöntemlerle yapılan hasarlı ve yorgun olan organın eski işlevselliğine döndürmek amaçlanmaktadır. Hastanın bedenen rahatlaması, onun yaşamsal enerjisini arttıracağı gibi psikolojik olarak da rahatlamasını sağlayacaktır.

Seyhan

Ülkemizde de son yıllarda medikal masaj reçetelerde yerini almaya başlamıştır. Değeri hala daha anlaşılamamış olan bu masaj türünde, hastalıkların tedavi edilebileceği gibi hastalıkların önüne de geçilebilmektedir. Birçok hastalığın tedavisinde uygulanan medikal masaj su, elektrik ve el gibi çeşitli teknikleri bulunmaktadır. Kemik erimesi, omurga ağrıları ve eğrilikleri, bel fıtığı, omurilik, siyatik sinir hastalıkları ve psikolojik sorunlar gibi birbirinden farklı hastalıkların tedavisinde uygulanmaktadır.

Medikal Masaj Nasıl Yapılır?

Her masajda olduğu gibi medikal masaj da uzmanlık gerektiren bir masaj tekniği olması nedeniyle uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Hatta öyle ki medikal masaj bir tedavi şekli olması nedeniyle masajı uygulayacak kişinin alanında uzman olması çok önemlidir. Masaj esnasında her kas ve eklem ayrı olarak ele alındığı için yapılacak olan en ufak bir yanlışlık kişide sakatlanmalara neden olabilir. Medikal masajın uygulanmasında büyük dolaşım sistemi dikkate alınmaktadır. Göğüs ve sırt bölgesine uygulanan masajda iç yüzeyden dışa doğru, göğüs ve sırt bölgesi haricindeki bölgelerde ise dış yüzeylerden merkeze doğru bir teknik izlenmektedir. Kaslara büyük oranda etki edip gevşemelerini ve rahatlamasını sağladığı için kişinin hareket alanında ciddi bir artış ve serilik gözlenmektedir. Ortalama 30-50 dakika süren bu masaj sonrasında ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Medikal Masajın Faydaları

  • Kan dolaşımını düzenleyerek kalp ritmini dengelemektedir. Aynı zamanda medikal masajı düzenli olarak yapıldığında kandaki akyuvarların artmasını sağlayarak, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
  • İç organların daha düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Gaz problemlerinin önüne geçerek kişinin rahatlamasını sağlamaktadır. Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağladığından hazım problemini ortadan kaldırmaktadır.
  • İç organlara olan faydalarının yanında dış güzelliğinize de oldukça önemli katkı sağlamaktadır. Daha yumuşak bir cilde sahip olabileceğiniz medikal masaj sayesinde, cildin kendini yenileme oranı da ciddi oranda artacaktır. Kılcal damarların genişlemesini sağladığı için dokulara daha fazla kan gitmesini sağlamaktadır.
  • Kasların rahatlamasını sağladığı gibi kaslarda biriken toksinlerin atılmasını da sağlamaktadır. Sık sık kramp problemi yaşayan kişiler bu masaj sayesinde bu ağrılardan kurtulabilmektedir.

Medikal Masajı Kimler Yaptıramaz?

  • Kas zedelenmesi ve kırık gibi yaralanmalarda medikal masaj uygulanamamaktadır. Aksi takdirde kaslarda kanamalara neden olabilmektedir.
  • Damar yapısının bozulduğu hastalıklarda medikal masajdan uzak durulması gerekmektedir.
  • Enfeksiyon ve deri hastalıkları durumunda da medikal masaj tehlikeli olabilmektedir.
  • Kanser tanısı konulmuş veya kanser tedavisi gören kişilerinde medikal masaj uygulamaması gerekmektedir.
  • Hamile bayanlarında uzak durması gerekmektedir.
  • Vücudun herhangi bir yerinde açık yara bulunması durumunda da medikal masaj uygulanamamaktadır.

salonu Seyhan SPA olarak sizlere her zaman en kaliteli hizmeti en iyi fiyatları ile sunmaktan gurur duymaktayız. Salonumuz çalışan tüm personeller alanında uzmanlık sertifikasına sahip ve masörlerden oluşmaktadır.