Sırt masajı nasıl yapılır. Teknikleri nelerdir?

nasıl yapılır? Bunu size en iyi şekilde anlatmaya çalışacağız. Bu bilgiler tüm masöz ve masör adaylarına ön bilgi olarak verilmektedir. Uzman bayan masöz ve bay masörlerin bu bilgilerin daha üstünde bilgiler eşliğinde yaptığını aklımızdan çıkarmayalım.

Sırt masajı nasıl yapılır?

Sırt masajı öncelikle bilmeyenler için söylüyoruz bunu yavaş ve dikkatlice yapılması gereken bir masajdır. Masaj esnasında sırt bölgesinde yanlış yapılabilecek bir hareket ile kişi bedeninde telafisi güç veya telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir.

salonu Seyhan SPA

Sırt masajı nasıl yapılır şimdi sizlere bunu anlatalım. Sırt bölgesine masaja başlamadan önce eğer mümkünse kişiyi veya buhar banyosuna almamız bizim masajı daha rahat yapmamıza yardımcı olacaktır.

Sırt bölgesine masaj uygulaması öncelikli olarak bel bölgesinden başlanılarak yapılması gerekmektedir. Bel bölgesinden yukarıya doğru yavaş bir şekilde omurga kemiği diplerinden yanlara doğru acuç içi kullanılarak baskı yöntemi ile açılma suretiyle omuz bölgesine kadar tüm bölgeye özel aroma terapi yağları yedirilir. Tüm bölgeye yağ yedirildikten sonra dirsek ve kollar kullanılarak sıvazlama ve baskı uygulaması ile bölgede bulunan tüm kaslar açılır. Bu kasların açılması ortalama olarak 20 30 dakika kadar sürebilmektedir.

ve Adana Masör Adaylarına Tavsiyeler

Tüm kaslar açıldıktan sonra ilgili bölge parmak uçları kullanılarak hafif ovma yöntemi ile soğumayacak bir şekilde masaj yapılır. Bu yöntem ile masajın sonunda kullanmış olduğumuz özel bir medikal krem vücuda yedirilir. Bu krem sayesinde sırt bölgesinde bulunan tüm kaslar ısınmaya başlarlar bu size çok iyi bir rahatlama hissi verecektir. Masajı bu kremi iyice yedirdikten sonra üzerine havlu örterek kişinin 10 dk bu şekilde uzanarak dinlenmesi sağlanır. Bu işlemin sonunda artık masaj uygulaması bitmiş demektir. Profesyonel olarak bu masajı yapmak istiyorsanız eğer mutlaka bir sertifikasyon prgramına katılarak uzmanlık derecesinde masaj öğrenilmelidir.

fiyatları hakkında genel bilgiler

Adana sauna fiyatları konusunda bir çok salon hizmet bedeli olaraks sizden ücret talep etmektedir. Seyhan SPA ve Masaj salonu olarak salonumuzda asla sauna kullanımı için ücret alınmamaktadır. Salonumuz bünyesine her zaman 140°C sıcaklıkta çalışır vaziyette saunamız aktiftir.

Adana sırt masajı faaliyetinde de bulunan salonumuzda tüm personellerimiz bu alanda eğitimli personellerdir. Salonumuz Adana bölgesinde 6 yıldır hizmet veren bir işletmedir. Her zaman siz değerli müşterilerimizi salonumuza bekleriz.